Čoko – višnja poklon torta :)

Usprkos svim obavezama, tu i tamo se provuče i neka torta. 🙂
Radila sam ju prijateljici Vlatki za rođendan. Prije nego sam počela, razmišljala sam o ovome – mora biti čokoladna, kremasta, sočna, s nekim zanimljivim dodatkom i mora, ali mora biti lijepo i svečano ukrašena.

Pa sam se okrenula receptu koji sam posljednji stavila na blog – Rođendanska kinderlada. Uz izmjene, torta je poprimila novi oblik i okus.

Biskvitu sam samo smanjila količinu jer sam radila u kalupu promjera 26 cm, a ne 28. I pokraj svega, dodala sam i višnje iz kompota. Dakle, bio je sočan, a višnje su u biskvitu bile neočekivane, nisam ih htjela stavljati u kremu tako da i ti “svakodnevni” biskviti dobiju malo višnjastog šarma 🙂

Dakle, ispecite 3 ovakva biskvita:

  • 3 jaja
  • 2 žlice vruće vode
  • 100 g šećera
  • 50 g brašna
  • 50 g gustina
  • pola žličice praška za pecivo
  • 20 g kakaa
  • komadići čokolade
  • višnje iz kompota
Postupak je ovdje.

Krema je bila samo čokoladna (od crne čokolade) i to ovakva-

Sastojci za kremu:

  • 1 l vrhnja za šlag (500 + 500)
  • 300 g čokolade
  • 200 g šećera
  • 2 kesice želatine u prahu
500 ml vrhnja zagrijte i u njemu otopite svu čokoladu i šećer. Ostavite da se ohladi pa u kremu dodajte još 500 ml vrhnja, ali ovaj put izmiksanog u šlag.  Promiješajte i zatim dodajte želatinu koju ste prethodno ostavili da nabubri pa otopili (sve prema uputama s vrećice). Promiješajte.
Želatine se nemojte bojati ako je u dobrim količinama, ova krema nikako nije bila “gumenasta” ni bezokusna, trebala je samo biti čvršća. Šlag i želatinu sam zato dodala, jer mi se krema nije stvrdnula i trebala sam brzo rješenje. Ali zadržala je strukturu i okus, bez brige.
Možete odmah kremu stavljati na tortu jer je već prethodno ohlađena. Stavite jedan biskvit pa kremu, drugi biskvit pa kremu i onda treći biskvit.
Tortu sam ukrasila fondantom kojeg sam obojala s malo smeđe boje da dobije bež nijansu. Omotala sam vrpcom koja je preko torte tvorila slovo V (za Vlatku) i ušećerila sam ruže prema postupku koji sam objasnila ovdje.

34 thoughts on “Čoko – višnja poklon torta :)

  1. Tortica je predivna, izbor boja, dekoracija, usecerene ruze… ma, verujem da je slavljenica bila odusevljena ovakvom paznjom!:)))

    Like

  2. Vlatka se sigurno oduševila:)
    Super je tortica ispod fondana. Često se ljudi previše usmere na dekoraciju pa zaborave da je ukus torte ipak bitniji od izgleda. Tebi se to ne dešava Anjči:)
    Bravo!

    Like

  3. Svjetlija krema, tamniji biskvit u kojem se naziru višnje – tako otprilike. I prepuno je kreme 🙂 Hvala!

    Like

  4. Hvala ti, Nevena, jako si draga 🙂
    I vidim da se slažemo – bitno mi je da je okus dobar, tj. bitno je da bude još ljepše iznenađenje od dekoracije.
    Hvala još jednom, šaljem zagrljaj 🙂

    Like

  5. Prelipo si je umotala, sigurna sam da je frendica bila oduševljena! Čim ima čokolade, to je moja torta 🙂

    Like

  6. …ajmeee..prekrasna elegantna torta… divota!!! :))
    …svrati na moj blog..čeka te nagradica… ;))
    …lijep pozdrav ostavljam.. 🙂

    Like

  7. Uvijek se divim svima vama koji tako lijepo ukrašavate svoje torte i kolače. Svaka čast! Pravo je elegantna! Bravo, bravo!!!

    Like

Comments are closed.